Skip to main content

Atlas Moravskoslezského kraje

Abychom neustrnuli v rutinních zakázkách, pustili jsme se opět do něčeho nového. Pro Moravskoslezský kraj jsme ve spolupráci s Katedrou geoinformatiky UPOL dokončili tvorbu tematického atlasu, který kartografickými a infografickými metodami prezentuje obrovské množství prostorových informací. 

Atlas je rozdělen do osmi kapitol, ve kterých najdete celkem 532 prvků, z toho 111 map, 93 grafů a diagramů, 12 schémat, 74 tabulek a přehledů, 123 textových polí a 119 ilustrací (fotografie a loga). Kromě obvyklých témat jsou znázorněny také netradiční oblasti (např. nehodovost, kriminalitu, technickou vybavenost), které vyžadovaly zpracování méně často používaných nebo hůře dostupných datových sad. Oproti podobným atlasům, které si některé kraje v minulosti nechaly zpracovat, má Atlas Moravskoslezského kraje více než dvojnásobný rozsah a při jeho procházení vám jeden večer možná nebude stačit.

Atlas je sestaven jako interaktivní pdf soubor umožňující snadné procházení mezi jednotlivými kapitolami. Současně byla vytvořena také verze bez postranního interaktivního panelu, která se snad v dohledné době také dočká tisku. Atlas je dostupný ke stažení na webu Moravskoslezského kraje a dále také na webu hrajemskrajem.cz v podobě vložené prohlížečky (bez interaktivních funkcí).