Skip to main content

Atlas Moravskoslezského kraje

Ve spolupráci s Katedrou geoinformatiky UPOL jsme vytvořili tematický atlas, který získat ocenění Mapa roku 2021.

Nicosia Atlas je rozdělen do osmi kapitol, ve kterých najdete celkem 532 prvků, z toho 111 map, 93 grafů a diagramů, 12 schémat, 74 tabulek a přehledů, 123 textových polí a 119 ilustrací (fotografie a loga). Kromě obvyklých témat jsou znázorněny také netradiční oblasti (např. nehodovost, kriminalitu, technickou vybavenost), které vyžadovaly zpracování méně často používaných nebo hůře dostupných datových sad. Oproti podobným atlasům, které si některé kraje v minulosti nechaly zpracovat, má Atlas Moravskoslezského kraje více než dvojnásobný rozsah a při jeho procházení vám jeden večer možná nebude stačit.

Mahdia Atlas je sestaven jako interaktivní pdf soubor umožňující snadné procházení mezi jednotlivými kapitolami. Současně byla vytvořena také verze bez postranního interaktivního panelu, která se snad v dohledné době také dočká tisku. Atlas je dostupný ke stažení na webu Moravskoslezského kraje a dále také na webu hrajemskrajem.cz v podobě vložené prohlížečky (bez interaktivních funkcí).

rencontre senior sur allauch Atlas Moravskoslezského kraje jsme rozhodně nevytvářeli se soutěžními ambicemi. Po vydání elektronické verze na začátku roku 2021 se však ukázalo, že jde o povedené dílo, a tak na konci roku vyšla tištěná verze, která má nyní za sebou také první dotisk. Odborná porota se nám rozhodla udělit titul Mapa roku 2021 v kategorii Atlasy, soubory a edice map za náš Atlas Moravskoslezského kraje. Moc si ocenění vážíme, a to zejména v konkurenci dalších 16 produktů.

Atlas ke stažení