Skip to main content

Atlas Moravskoslezského kraje

Společně s Katedrou geoinformatiky UPOL jsme vytvořili tematický atlas, který získal prestižní ocenění Mapa roku. V únoru 2024 jsme představili jeho druhé vydání.

Atlas je rozdělen do osmi kapitol, ve kterých najdete celkem 532 prvků, z toho 111 map, 93 grafů a diagramů, 12 schémat, 74 tabulek a přehledů, 123 textových polí a 119 ilustrací (fotografie a loga). Kromě obvyklých témat jsou znázorněny také netradiční oblasti (např. nehodovost, kriminalitu, technickou vybavenost), které vyžadovaly zpracování méně často používaných nebo hůře dostupných datových sad. Oproti podobným atlasům, které si některé kraje v minulosti nechaly zpracovat, má Atlas Moravskoslezského kraje více než dvojnásobný rozsah a při jeho procházení vám jeden večer možná nebude stačit.

Atlas Moravskoslezského kraje jsme rozhodně nevytvářeli se soutěžními ambicemi. Po vydání elektronické verze na začátku roku 2021 se však ukázalo, že jde o povedené dílo, a tak na konci roku vyšla tištěná verze, která má nyní za sebou také první dotisk. Odborná porota se nám rozhodla udělit titul Mapa roku 2021 v kategorii Atlasy, soubory a edice map za náš Atlas Moravskoslezského kraje. Moc si ocenění vážíme, a to zejména v konkurenci dalších 16 produktů.

Zajímá vás, co všechno Atlas nabízí? 🌍 Podívejte se na story mapu a objevte možnosti, které skýtá! 💡 A nebo si rovnou stáhněte Atlas celý a ponořte se do jeho obsahu!

Story mapa 

Atlas ke stažení